Miedzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików - Teakwondo ITF

Martyna Wasiak
W dniu 16 kwietnia 2016 w Lubinie na sali Zespołu Szkół Nr1, ul. Składowa 3 zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Dolny Śląsk i Opolskie

W dniu 16 kwietnia 2016 w Lubinie na sali Zespołu Szkół Nr1, ul. Składowa 3 zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików Dolny Śląsk i Opolskie oraz eliminacje Mistrzostw Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Organizatorem zawodów był Pan Waldemar Dolecki IV Dan, trener KKSW Lubin oraz trener Kadry Narodowej Kobiet. Na matach zawodów stanęło blisko 300 młodych teakwondoków z 10 klubów naszego Makroregionu. Najliczniejszą drużyną składającą się z 60 młodzików, juniorów młodszych i juniorów był, jak co roku, WSKT Wrocław.

Najlepszym klubem w kategorii młodzików został Wrocławski Sportowy Klub Taekwon-do. Pod okiem trenerów Adama Alenowicza, Łukasza Sudaka i Radosława Zazulaka młodzicy z tego klubu wywalczyli 10 medali (2 złote - Amelii Rymut i Leona Saganowskiego, 2 srebrne i 6 brązowych), zdobywając rekordowo jak na tą kategorię wiekową 51 punktów w Systemie Sportu Dzieci i Młodzieży. Jest to 10 rok z rzędu, kiedy WSKT wygrywa w tej kategorii na Dolnym Śląsku. Na drugim miejscu uplasował się KST Głubczyce wyprzedzając LKT Legnica.

Klasyfikację juniorów młodszych również wygrał WSKT. Jego zawodnicy zdobyli 4 złote, 5 srebrnych i 7 brązowych medali. Na podium w kategorii walk stanęli Nikodem Lewandowski w walkach do 52kg, Krzysztof Gogoj w walkach do 58kg, Blicharski Marcin w walkach do 64kg. Dwaj ostatni w finale pokonali swoich kolegów klubowych Grzegorza Janaszaka i Jana Pacześniaka. W kategorii do 70kg triumfował Marcin Borowiec, zdobywający również brązowy medal w konkurencji technik specjalnych. Drugą pozycję w klasyfikacji medalowej zdobył LKT Legnica, trzecią lokatę LKS Trójka również z Legnicy.

Klasyfikację juniorów wygrał natomiast KST Głubczyce, wyprzedzając WSKT Wrocław i LKT Legnicę. Najlepszymi juniorami turnieju zostali Jabłońska Olga z Głubczyc i Bandrowski Michał z WSKT.

Od poniedziałku 18 kwietna 2016 zaczyna się zgrupowanie Kadry Narodowej w COS Spała. Nie zabraknie na nim reprezentantów Wrocławia. Na Mistrzostwa Europy w Taekwon-do ITF odbywające się pod koniec kwietnia w Finlandii jadą seniorzy Łukasz Sudak, Radosław Zazulak, Kamil Dobrowolski, Patrycja Piętak i juniorka Karolina Czorniej. Wszyscy są zawodnikami WSKT Wrocław. Innymi dolnośląskim zawodnikami reprezentującym barwy narodowe są Maciej Żuk z LKT Legnica i juniorzy: Anita Zarzycka, oraz Łukasiewicz Patryk oboje z KKSW Lubin.