Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu bolesławieckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4
Pojawiły się oficjalne wyniki wyborów 2024 do rady powiatu bolesławieckiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4 podane przez PKW. Jak głosowali mieszkańcy Twojego regionu? Poniżej prezentujemy oficjalne wyniki.
Wyniki wyborów do rady powiatu bolesławieckiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- BIERNAT Bogdan: pozycja 1 : 1,91% (2 634 głosów)
- LISIECKA-SARBAK Julia Maria: pozycja 2 : 1,91% (2 634 głosów)
- WOŹNIAK-POGODA Katarzyna: pozycja 3 : 1,91% (2 634 głosów)
- LIGÓR-TKACZ Joanna Franciszka: pozycja 4 : 1,91% (2 634 głosów)
- KUBIAK Bartłomiej: pozycja 5 : 1,91% (2 634 głosów)
- ZŁOTEK Franciszek: pozycja 6 : 1,91% (2 634 głosów)
- PIETRZYK Karolina Stefania: pozycja 7 : 1,91% (2 634 głosów)
- MICHLA Piotr Józef: pozycja 8 : 1,91% (2 634 głosów)
- WILK Tadeusz: pozycja 9 : 1,91% (2 634 głosów)
- FIJAŁKOWSKA Agnieszka Katarzyna: pozycja 10 : 1,91% (2 634 głosów)
- KARBOWSKI Jarosław Józef: pozycja 11 : 1,91% (2 634 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KASPRZYK Wojciech Marek: pozycja 1 : 0,89% (1 231 głosów)
- SUCHECKA Ewa: pozycja 2 : 0,89% (1 231 głosów)
- LICKIEWICZ Mariusz Grzegorz: pozycja 3 : 0,89% (1 231 głosów)
- GERWATOWSKA Krystyna: pozycja 4 : 0,89% (1 231 głosów)
- PANKIEWICZ Bartłomiej Kryspin: pozycja 5 : 0,89% (1 231 głosów)
- ZAWADA Krzysztof Zbigniew: pozycja 6 : 0,89% (1 231 głosów)
- SZOCIŃSKA Agata: pozycja 7 : 0,89% (1 231 głosów)
- SENESZYN Sebastian Dawid: pozycja 8 : 0,89% (1 231 głosów)
- ILCZYNA Piotr Maciej: pozycja 9 : 0,89% (1 231 głosów)
- CZECH Kamila Nina: pozycja 10 : 0,89% (1 231 głosów)
- MROCZEK Jacek Tomasz: pozycja 11 : 0,89% (1 231 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- KLIMOWSKI Łukasz: pozycja 1 : 0,4% (546 głosów)
- GAJLEWICZ Danuta: pozycja 2 : 0,4% (546 głosów)
- SZYMAŃSKA Dorota Bożena: pozycja 3 : 0,4% (546 głosów)
- SZYDŁOWSKI Zbigniew Zdzisław: pozycja 4 : 0,4% (546 głosów)
- HETEL Piotr: pozycja 5 : 0,4% (546 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- PALCZEWSKI Radosław Remigiusz: pozycja 1 : 2,43% (3 351 głosów)
- RUDYK Cezariusz Emanuel: pozycja 2 : 2,43% (3 351 głosów)
- MICHALCZUK Agnieszka Małgorzata: pozycja 3 : 2,43% (3 351 głosów)
- BOBEK Jadwiga Stanisława: pozycja 4 : 2,43% (3 351 głosów)
- KRZYSZCZAK Alicja Joanna: pozycja 5 : 2,43% (3 351 głosów)
- BAŁACKA Krystyna Kazimiera: pozycja 6 : 2,43% (3 351 głosów)
- ŻURAW Mieczysław Sylwester: pozycja 7 : 2,43% (3 351 głosów)
- KOPACKI Waldemar: pozycja 8 : 2,43% (3 351 głosów)
- GRZESIKOWSKI Arkadiusz Edward: pozycja 9 : 2,43% (3 351 głosów)
- PADEWSKI Arkadiusz Stefan: pozycja 10 : 2,43% (3 351 głosów)
- STASIK Karol: pozycja 11 : 2,43% (3 351 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LUDOWO - NARODOWE:
- MIKOŁAJEWICZ Mateusz: pozycja 1 : 0,27% (374 głosów)
- GINTER Szymon Olgierd: pozycja 2 : 0,27% (374 głosów)
- OSTROWSKA Barbara Anna: pozycja 3 : 0,27% (374 głosów)
- WĘGLARZ Wojciech Tomasz: pozycja 4 : 0,27% (374 głosów)
- DUDAK Jędrzej Olgierd: pozycja 5 : 0,27% (374 głosów)
- HANISZEWSKA Grażyna: pozycja 6 : 0,27% (374 głosów)
- FIEDOSEWICZ Dawid Paweł: pozycja 7 : 0,27% (374 głosów)
- BANASIAK Iwona Róża: pozycja 8 : 0,27% (374 głosów)
- RAK Daria: pozycja 9 : 0,27% (374 głosów)
- KOJDER Stanisław: pozycja 10 : 0,27% (374 głosów)
- PUK Marcin Andrzej: pozycja 11 : 0,27% (374 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI BOLESŁAWIECKIEJ:
- DUL Paweł Jan: pozycja 1 : 0,6% (829 głosów)
- KOZIOŁ Janusz Andrzej: pozycja 2 : 0,6% (829 głosów)
- MALIŃSKI Edmund Jerzy: pozycja 3 : 0,6% (829 głosów)
- ANASIEWICZ Jolanta Izabela: pozycja 4 : 0,6% (829 głosów)
- MARCINKIEWICZ Iwona: pozycja 5 : 0,6% (829 głosów)
- SITEK Maria: pozycja 6 : 0,6% (829 głosów)
- BORZYMEK Wojciech Marek: pozycja 7 : 0,6% (829 głosów)
- WIECZOREK Tomasz: pozycja 8 : 0,6% (829 głosów)
- STAROŚCIAK Mariola Irena: pozycja 9 : 0,6% (829 głosów)
- MICHALCZUK Zbigniew: pozycja 10 : 0,6% (829 głosów)
- COŁOKIDZI Szymon: pozycja 11 : 0,6% (829 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IMPULS LOKALNY:
- ŁUCZKOWSKI Jacek Krzysztof: pozycja 1 : 1,04% (1 431 głosów)
- ZATYLNA Irena: pozycja 2 : 1,04% (1 431 głosów)
- KAŹMIERCZAK Bartosz Andrzej: pozycja 3 : 1,04% (1 431 głosów)
- JANIEC Alicja Jadwiga: pozycja 4 : 1,04% (1 431 głosów)
- MOLAK Iwona: pozycja 5 : 1,04% (1 431 głosów)
- CIESIELSKA Daria: pozycja 6 : 1,04% (1 431 głosów)
- NOWAK Bogdan: pozycja 7 : 1,04% (1 431 głosów)
- SZERSZUNOWICZ Igor Jakub: pozycja 8 : 1,04% (1 431 głosów)
- GRYC Adam Patryk: pozycja 9 : 1,04% (1 431 głosów)
- SAŁACIAK Anita Izabela: pozycja 10 : 1,04% (1 431 głosów)
- MAŁKOWSKI Maciej Stanisław: pozycja 11 : 1,04% (1 431 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA GABRYSIAKA FORUM POWIATU:
- GABRYSIAK Tomasz Andrzej: pozycja 1 : 1,77% (2 441 głosów)
- ZMACZYŃSKI Stanisław Czesław: pozycja 2 : 1,77% (2 441 głosów)
- KOWALSKI Jarosław: pozycja 3 : 1,77% (2 441 głosów)
- STEFANIK Wiesław: pozycja 4 : 1,77% (2 441 głosów)
- FREDERICKS Emilia: pozycja 5 : 1,77% (2 441 głosów)
- ŚLIWIŃSKI Damian Grzegorz: pozycja 6 : 1,77% (2 441 głosów)
- DORUŻYŃSKI Sławomir Marek: pozycja 7 : 1,77% (2 441 głosów)
- CIEŚLA Aneta Magdalena: pozycja 8 : 1,77% (2 441 głosów)
- KOZOMARICZ Barbara Zofia: pozycja 9 : 1,77% (2 441 głosów)
- PAWLAK Urszula Katarzyna: pozycja 10 : 1,77% (2 441 głosów)
- BASIAK Krzysztof Robert: pozycja 11 : 1,77% (2 441 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu bolesławieckiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- HAŁKA Patryk Michał: pozycja 1 : 3,87% (1 988 głosów)
- KOŁODZIEJ Mateusz Tomasz: pozycja 2 : 3,87% (1 988 głosów)
- ARMATA Elżbieta: pozycja 3 : 3,87% (1 988 głosów)
- WIECZOREK Małgorzata Iwona: pozycja 4 : 3,87% (1 988 głosów)
- ENGEL Rozalia: pozycja 5 : 3,87% (1 988 głosów)
- KRAWCZYK Ewa: pozycja 6 : 3,87% (1 988 głosów)
- NIKIFORUK Zbigniew: pozycja 7 : 3,87% (1 988 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RELICH Maria: pozycja 1 : 1,05% (538 głosów)
- MARCZYCKI Wojciech: pozycja 2 : 1,05% (538 głosów)
- MATUSZEWSKI Jacek Jerzy: pozycja 3 : 1,05% (538 głosów)
- MEDYCKA Dorota Joanna: pozycja 4 : 1,05% (538 głosów)
- ROSA Andżelika Anna: pozycja 5 : 1,05% (538 głosów)
- MAĆKOWIAK Krzysztof: pozycja 6 : 1,05% (538 głosów)
- MANDZIUK Anna Irena: pozycja 7 : 1,05% (538 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- KOZAK Jan Franciszek: pozycja 1 : 3,23% (1 660 głosów)
- KALUS Ryszard: pozycja 2 : 3,23% (1 660 głosów)
- SOCHA Leszek Stanisław: pozycja 3 : 3,23% (1 660 głosów)
- JOCHNA Kacper: pozycja 4 : 3,23% (1 660 głosów)
- ŁUCKA Katarzyna: pozycja 5 : 3,23% (1 660 głosów)
- GORZYCZKA Narcyza Adrianna: pozycja 6 : 3,23% (1 660 głosów)
- JOCHNA Aleksandra Helena: pozycja 7 : 3,23% (1 660 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LUDOWO - NARODOWE:
- STRÓŻYŃSKI Marcin: pozycja 1 : 0,66% (338 głosów)
- ŁAZARCZYK Urszula: pozycja 2 : 0,66% (338 głosów)
- KARYSZYN Julianna: pozycja 3 : 0,66% (338 głosów)
- WALĘGA Grażyna: pozycja 4 : 0,66% (338 głosów)
- SZEWCZYK Lidia: pozycja 5 : 0,66% (338 głosów)
- JANECZKO Hubert: pozycja 6 : 0,66% (338 głosów)
- BEŃKO Jan: pozycja 7 : 0,66% (338 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZIEMI BOLESŁAWIECKIEJ:
- LECH Tomasz Stanisław: pozycja 1 : 0,91% (465 głosów)
- ŁANIOCHA Stanisław: pozycja 2 : 0,91% (465 głosów)
- MARCZYCKA Aleksandra: pozycja 3 : 0,91% (465 głosów)
- POKŁADEK Kacper Miłosz: pozycja 4 : 0,91% (465 głosów)
- KOJDER Aneta Anna: pozycja 5 : 0,91% (465 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IMPULS LOKALNY:
- IZYDORCZYK Łukasz Konrad: pozycja 1 : 1,91% (983 głosów)
- KISIELEWSKI Franciszek: pozycja 2 : 1,91% (983 głosów)
- BŁONIARZ Gabriela Monika: pozycja 3 : 1,91% (983 głosów)
- WILK Katarzyna Natalia: pozycja 4 : 1,91% (983 głosów)
- ZAMORSKI Krzysztof Andrzej: pozycja 5 : 1,91% (983 głosów)
- ANIOŁ Maria: pozycja 6 : 1,91% (983 głosów)
- MROZIK Bożena: pozycja 7 : 1,91% (983 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA GABRYSIAKA FORUM POWIATU:
- SKÓRA Józef: pozycja 1 : 2,91% (1 494 głosów)
- KUDUK Barbara: pozycja 2 : 2,91% (1 494 głosów)
- DRĄG Andrzej Mariusz: pozycja 3 : 2,91% (1 494 głosów)
- SENESZYN Wiesława Małgorzata: pozycja 4 : 2,91% (1 494 głosów)
- SUDÓŁ Mirosław: pozycja 5 : 2,91% (1 494 głosów)
- GOLANOWSKA Aneta Justyna: pozycja 6 : 2,91% (1 494 głosów)
- ŻÓŁTAŃSKI Stanisław: pozycja 7 : 2,91% (1 494 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu bolesławieckiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- FIJAŁKOWSKI Sebastian: pozycja 1 : 4,18% (1 377 głosów)
- KUCZYŃSKI Henryk: pozycja 2 : 4,18% (1 377 głosów)
- BOCHNIA Franciszek: pozycja 3 : 4,18% (1 377 głosów)
- MATYSIAK Małgorzata: pozycja 4 : 4,18% (1 377 głosów)
- BREJTA Ewa: pozycja 5 : 4,18% (1 377 głosów)
- ŁADOCHA Paulina: pozycja 6 : 4,18% (1 377 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- HORZEMPA Mirosław: pozycja 1 : 1,15% (378 głosów)
- MIKOŁAJCZYK Mariusz Piotr: pozycja 2 : 1,15% (378 głosów)
- KUNECKA Kamila Jolanta: pozycja 3 : 1,15% (378 głosów)
- MICHNO Marcelina: pozycja 4 : 1,15% (378 głosów)
- KURMAŃSKA Halina Alicja: pozycja 5 : 1,15% (378 głosów)
- RUDZIK Przemysław Janusz: pozycja 6 : 1,15% (378 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- STEC Antoni: pozycja 1 : 4,56% (1 500 głosów)
- NIZIOŁ Mirosława: pozycja 2 : 4,56% (1 500 głosów)
- HABINIAK Leopold Jan: pozycja 3 : 4,56% (1 500 głosów)
- KOCIOŁEK Agnieszka Jadwiga: pozycja 4 : 4,56% (1 500 głosów)
- GIL Alicja Aleksandra: pozycja 5 : 4,56% (1 500 głosów)
- WOJTOWICZ Dariusz Benedykt: pozycja 6 : 4,56% (1 500 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LUDOWO - NARODOWE:
- RESPONDEK Artur Krystian: pozycja 1 : 0,52% (172 głosów)
- WALSKI Mateusz: pozycja 2 : 0,52% (172 głosów)
- HANOWICZ Aniela Teresa: pozycja 3 : 0,52% (172 głosów)
- MYSZAKOWSKA Kazimiera: pozycja 4 : 0,52% (172 głosów)
- JASIŃSKI Sylwester Michał: pozycja 5 : 0,52% (172 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IMPULS LOKALNY:
- ZATYLNY Krzysztof Michał: pozycja 1 : 2,53% (832 głosów)
- TOROŃCZAK Beata Helena: pozycja 2 : 2,53% (832 głosów)
- KRZYŚKO Lucyna Małgorzata: pozycja 3 : 2,53% (832 głosów)
- ZAREMBECKA Alina Barbara: pozycja 4 : 2,53% (832 głosów)
- KĘDZIERSKI Daniel Michał: pozycja 5 : 2,53% (832 głosów)
- WALĘGA Marcin Łukasz: pozycja 6 : 2,53% (832 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA GABRYSIAKA FORUM POWIATU:
- NENKIN Jarosław: pozycja 1 : 3,82% (1 257 głosów)
- BURDYNA Olga: pozycja 2 : 3,82% (1 257 głosów)
- MIŻDAL Andrzej: pozycja 3 : 3,82% (1 257 głosów)
- KOWALSKI Robert Jakub: pozycja 4 : 3,82% (1 257 głosów)
- DOROSZ Małgorzata Irena: pozycja 5 : 3,82% (1 257 głosów)
- SONDAJ Ewa Krystyna: pozycja 6 : 3,82% (1 257 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu bolesławieckiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KRYSZTOFIAK Waldemar Czesław: pozycja 1 : 5,84% (1 534 głosów)
- KOZIOŁ Agnieszka: pozycja 2 : 5,84% (1 534 głosów)
- KRZYSZTONEK Stanisław Władysław: pozycja 3 : 5,84% (1 534 głosów)
- NOWIŃSKA Marta Ludwika: pozycja 4 : 5,84% (1 534 głosów)
- WIECZOREK Sławomir: pozycja 5 : 5,84% (1 534 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- ROICKI Marek Tadeusz: pozycja 1 : 1,18% (311 głosów)
- KOŁODZIEJ Anna Elżbieta: pozycja 2 : 1,18% (311 głosów)
- POL Irena: pozycja 3 : 1,18% (311 głosów)
- KOŁODZIEJ Agnieszka Aneta: pozycja 4 : 1,18% (311 głosów)
- BORSKI Dariusz Krzysztof: pozycja 5 : 1,18% (311 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY LEWICA:
- TUROWSKA Łucja: pozycja 1 : 1,01% (266 głosów)
- GAWROŃSKI Feliks Ryszard: pozycja 2 : 1,01% (266 głosów)
- TILGNER Stefania: pozycja 3 : 1,01% (266 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- POTYSZKA Ewa: pozycja 1 : 6,1% (1 602 głosów)
- ŁASZKIEWICZ Agnieszka: pozycja 2 : 6,1% (1 602 głosów)
- BOJANOWSKI Michał: pozycja 3 : 6,1% (1 602 głosów)
- PIWOŃSKI Janusz: pozycja 4 : 6,1% (1 602 głosów)
- MATYJEWICZ Tomasz: pozycja 5 : 6,1% (1 602 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE LUDOWO - NARODOWE:
- TABOR Piotr: pozycja 1 : 1,36% (358 głosów)
- POŁETEK Daniela: pozycja 2 : 1,36% (358 głosów)
- GÓRSKA Jolanta Ewa: pozycja 3 : 1,36% (358 głosów)
- ZIEMSKA Ewelina: pozycja 4 : 1,36% (358 głosów)
- CZAJKOWSKI Mateusz: pozycja 5 : 1,36% (358 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW IMPULS LOKALNY:
- POPEK Czesława Maria: pozycja 1 : 1,3% (341 głosów)
- BIZOŃ Małgorzata Zofia: pozycja 2 : 1,3% (341 głosów)
- GIBAS Filip Mateusz: pozycja 3 : 1,3% (341 głosów)
- KALETA Dominik Piotr: pozycja 4 : 1,3% (341 głosów)
- CZŁONKA Anna: pozycja 5 : 1,3% (341 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW TOMASZA GABRYSIAKA FORUM POWIATU:
- KRAWIECKA Leokadia: pozycja 1 : 3,61% (947 głosów)
- MARNICKI Maciej Łukasz: pozycja 2 : 3,61% (947 głosów)
- JASZCZUR Karol: pozycja 3 : 3,61% (947 głosów)
- DEMAJ Henryk: pozycja 4 : 3,61% (947 głosów)
- KŁONICKA Angelika: pozycja 5 : 3,61% (947 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Jak wyłania się radnych powiatu?
W wyborach do rady powiatu w każdym okręgu wyborczym wybiera się od 3 do 10 radnych. Okręgiem wyborczym jest jedna gmina.
W powiatach ustala się okręgi wielomandatowe. Głosy przeliczane są specjalną metodą, która polega na tym, że podsumowuje się wyniki uzyskane przez poszczególne komitety i dzieli przez kolejne liczby naturalne. Komitet, uzyskujący pierwszy najwyższy wynik dostaje pierwszy mandat, drugi najwyższy wynik – drugi mandat itd.
W podziale głosów mogą brać udział tylko te komitety, które zdobyły powyżej 5 proc. głosów.
Może Cię zainteresować
Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?